Afla povestile celor care s-au
intors din cea mai tare
experienta din studentia lor.
American Experience
Aplica Acum
 

TESTIMONIALE

Cu programele American Experience
zeci de mii de studenti din Romania
au trecut Oceanul spre cea mai tare
experienta din studentie.
Asa au numit-o ei.

Aici sunt cateva din povestile lor.
Sunny California
 

Stefania Sandulea

BRAȘOV - OCEAN CITY

Play
Stefania Sandulea
 

Karina Polk

TIMIȘOARA - NEW ENGLAND

Play
Karina Polk
 

Stefania Sanda

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Stefania Sanda
 

Izabela Sabau

CLUJ-NAPOCA - WISCONSIN DELLS

Play
Izabela Sabau
 

Cristina Stefan

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Cristina Stefan
 

Andra Ghilan

IAȘI - CODY, WYOMING

Play
Andra Ghilan
 

Tibor Ritner

ORADEA - OCEAN CITY

Play
Tibor Ritner
 

Iulian Radu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Iulian Radu
 

Steliana Cosareanu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Steliana Cosareanu

PROGRAME

Ar fi bine sa faci "browse" atent prin programele noastre, sau, in cazul in care le-ai vazut dar nu stii exact ce ti se potriveste, fa-ne o vizita si stai de vorba cu unul dintre reprezentantii nostri.

 

Sau, daca vrei, cu unul dintre cei care au fost si s-au intors "la fel, dar nu tocmai la fel".

Vara 2015

Work and Travel USA

 
Work and Travel USA
3 Luni

Tot anul 2015

Internship USA

 
Internship USA
6 - 12 Luni

Vara 2015

Au Pair USA

 
Au Pair USA
6 - 12 Luni

CONTACT

Bucuresti

Piata Romana
Calea Dorobantilor Nr 10, Ap 4
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 21 212 20 01
bucuresti@americanexperience.ro

Targu Mures

Piata Bernady Gyorgy, nr.4
langa Cetate
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 027 +40 365 430 177
ioan.smaga@americanexperience.ro
 

Iasi

Copou
Aleea Veronica Micle 8
langa FEAA, vis-a-vis de Havana Bar
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 232 213 636
iasi@americanexperience.ro

Timisoara

Parcare Caminele 12-17
Complex Studentesc
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 030
timisoara@americanexperience.ro
 

Cluj-Napoca

Strada Piezisa Nr 19
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 264 595 456
info@americanexperience.ro

Craiova

Universitatea din Craiova
Asociatia Studentilor Economisti (ASFEEA)
Sala 139
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 733 070 002
craiova@americanexperience.ro
 

Sibiu

Strada Somesului Nr 18
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 725 807 280
cristi.marginean@americanexperience.ro

Oradea

Universitatea din Oradea
Facultatea de Stiinte Economice, etaj 1, Sala E117
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 733 070 013
oradea@americanexperience.ro
 
Ne mai poti gasi si in alte orase.
Alege de mai jos orasul care te intereseaza.
  • Alte Orase
  • Baia-Mare
  • Brasov
  • Constanta
  • Galati
  • Petrosani
  • Resita
  • Suceava
  • Targu Jiu
  • Arad
  • Bacau
 
V. Babes 62/A, 430083, Apt. 14
Tel: +40 757 612 001
bogdan.ardelean@americanexperience.ro
Tel: +40 762 045 139
robert.kepes@americanexperience.ro
Aleea Studentilor Nr 2, Camin Pescarie 2, Cam 122
Tel: +40 737 051 506
bogdan.ivanescu@americanexperience.ro
Liga Studentilor Univesitatea Dunarea de Jos
Strada Domneasca, nr. 111, Corp D, Sala D 06 - parter
Tel: +40 742 307 199 +40 744 245 100
galati@americanexperience.ro
Liga Studentilor Universitatea din Petrosani
Str.Universitatii Nr.2,
Camin Studentesc Nr.2,
Camera 110
Tel: +40 724 078 024
petrosani@americanexperience.ro
Piata Traian Vuia, Nr 1-4
Tel: +40 727 367 110
resita@americanexperience.ro
Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava USV
Caminul nr. 2, camera 17 (parter)
Tel: +40 746 980 887 +40 748 434 581
suceava@americanexperience.ro
Asociatia Studentilor din Univ. C-tin Brancusi
Str. Geneva, Nr. 3
Tel: +40 767 006 999
tgjiu@americanexperience.ro
Strada Ursului 3-5, Camin C2, Demisol
Tel: +40 745 906 317
arad@americanexperience.ro
Liga Studenteasca
Corp B sala BP54
Tel: +40 757 705 149 +40 743 492 123
bacau@americanexperience.ro