Afla povestile celor care s-au
intors din cea mai tare
experienta din studentia lor.
American Experience
Aplica Acum <br />Pentru un Program
 

TESTIMONIALE

Cu programele American Experience
zeci de mii de studenti din Romania
au trecut Oceanul spre cea mai tare
experienta din studentie.
Asa au numit-o ei.

Aici sunt cateva din povestile lor.
Sunny California
 

Stefania Sandulea

BRAȘOV - OCEAN CITY

Play
Stefania Sandulea
 

Karina Polk

TIMIȘOARA - NEW ENGLAND

Play
Karina Polk
 

Stefania Sanda

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Stefania Sanda
 

Izabela Sabau

CLUJ-NAPOCA - WISCONSIN DELLS

Play
Izabela Sabau
 

Cristina Stefan

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Cristina Stefan
 

Andra Ghilan

IAȘI - CODY, WYOMING

Play
Andra Ghilan
 

Tibor Ritner

ORADEA - OCEAN CITY

Play
Tibor Ritner
 

Iulian Radu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Iulian Radu
 

Steliana Cosareanu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Steliana Cosareanu

PROGRAME

Ar fi bine sa faci "browse" atent prin programele noastre, sau, in cazul in care le-ai vazut dar nu stii exact ce ti se potriveste, fa-ne o vizita si stai de vorba cu unul dintre reprezentantii nostri.

 

Sau, daca vrei, cu unul dintre cei care au fost si s-au intors "la fel, dar nu tocmai la fel".

Vara 2018

Work and Travel USA

 
Work and Travel USA
3 Luni

Tot anul 2017

Internship USA

 
Internship USA
6 - 12 Luni

Tot anul 2017

Au Pair USA

 
Au Pair USA
12 Luni

CONTACT

Bucuresti

Piata Romana
Calea Dorobantilor Nr 10, Ap 4
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 21 212 20 01
bucuresti@americanexperience.ro

Brasov

Strada Memorandului 34
Campus Memo - intre caminul 8 si 9
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 749 089 179
gabriel.bucur@americanexperience.ro
 

Targu Mures

Piata Bernady Gyorgy, nr.4
langa Cetate
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 027 +40 365 430 177
mures@americanexperience.ro

Iasi

1. Copou
Aleea Veronica Micle 8
langa FEAA, dupa Teo's Cafe

2. Tudor
Blvd Tudor Vladimirescu Nr.50

Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 232 213 636
iasi@americanexperience.ro
 

Timisoara

Parcare Caminele 12-17
Complex Studentesc
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 030
timisoara@americanexperience.ro

Cluj-Napoca

Strada Piezisa Nr 19
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 264 595 456
info@americanexperience.ro
 

Craiova

Universitatea din Craiova
Sala 139 (FEAA)
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 725 807 283
craiova@americanexperience.ro

Sibiu

Strada Somesului Nr 18
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 725 807 280
sibiu@americanexperience.ro
 

Oradea

Universitatea din Oradea
Facultatea de Stiinte Economice, etaj 1, Sala E117
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 733 070 013
oradea@americanexperience.ro

Bacau

Liga Studenteasca
Corp B sala BP54
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 755 139 202
bacau@americanexperience.ro
 
Ne mai poti gasi si in alte orase.
Alege de mai jos orasul care te intereseaza.
  • Alte Orase
  • Baia-Mare
  • Galati
  • Petrosani
  • Suceava
  • Targoviste
  • Arad
 
Tel: +40 773 358 986
daniel.vlad@americanexperience.ro
Liga Studentilor Univesitatea Dunarea de Jos
Strada Domneasca, nr. 111, Corp D, Sala D 06 - parter
Tel: +40 746 378 621
galati@americanexperience.ro
Liga Studentilor Universitatea din Petrosani
Str.Universitatii Nr.2,
Camin Studentesc Nr.2,
Camera 110
Tel: +40 760 511 180
petrosani@americanexperience.ro
Tel: +40 741 004 847
suceava@americanexperience.ro
Tel: +40 761 151 144
atilla.unucok@americanexperience.ro
Strada Ursului 2-4, Etaj 2, Cam. 201
Tel: +40 757 573 497
arad@americanexperience.ro