American Experience

Inscrie-te la cea mai tare
experienta din studentie!

American Experience
 

TESTIMONIALE      VIDEO

Cu programele American Experience
zeci de mii de studenti din Romania
au trecut Oceanul spre cea mai tare
experienta din studentie.
Asa au numit-o ei.

Aici sunt cateva din povestile lor.
Sunny California
 

Stefania Sandulea

BRAȘOV - OCEAN CITY

Play
Stefania Sandulea
 

Karina Polk

TIMIȘOARA - NEW ENGLAND

Play
Karina Polk
 

Stefania Sanda

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Stefania Sanda
 

Izabela Sabau

CLUJ-NAPOCA - WISCONSIN DELLS

Play
Izabela Sabau
 

Cristina Stefan

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Cristina Stefan
 

Andra Ghilan

IAȘI - CODY, WYOMING

Play
Andra Ghilan
 

Tibor Ritner

ORADEA - OCEAN CITY

Play
Tibor Ritner
 

Iulian Radu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Iulian Radu
 

Steliana Cosareanu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Steliana Cosareanu

PROGRAME

Ar fi bine sa faci "browse" atent prin programele noastre, sau, in cazul in care le-ai vazut dar nu stii exact ce ti se potriveste, fa-ne o vizita si stai de vorba cu unul dintre reprezentantii nostri.

 

Sau, daca vrei, cu unul dintre cei care au fost si s-au intors "la fel, dar nu tocmai la fel".

Vara 2024

Work and Travel USA

 
Work and Travel USA
3 Luni

Tot anul 2024

Internship USA

 
Internship USA
6 - 12 Luni

Tot anul 2024

Au Pair USA

 
Au Pair USA
12 Luni

CONTACT

Bucuresti

Piata Romana
Calea Dorobantilor Nr 10, Ap 4
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 000
bucuresti@americanexperience.ro

Targu Mures

Piata Bernady Gyorgy, Nr.4
langa Cetate
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 754 052 966
mures@americanexperience.ro
 

Iasi

Aleea Veronica Micle 1
(Copou - dupa parcare Corp J de la UAIC)
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 232 213 280
iasi@americanexperience.ro

Timisoara

Parcare Caminele 12-17
Complex Studentesc
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 030
timisoara@americanexperience.ro
 

Cluj-Napoca

Strada Piezisa Nr 19
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 264 595 456
info@americanexperience.ro

Craiova

Aries 1, bl ABCD, et 1 (CraiovaHub)
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 725 807 284
craiova@americanexperience.ro
 

Oradea

Calea Armatei Romane Nr. 3, etaj 1
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 725 807 281
oradea@americanexperience.ro
Ne mai poti gasi si in alte orase.
Alege de mai jos orasul care te intereseaza.
  • Alte Orase
  • Galati
  • Petrosani
  • Suceava
  • Arad
  • Bacau
 
Tel: +40 232 213 636
galati@americanexperience.ro
Liga Studentilor Universitatea din Petrosani
Str.Universitatii Nr.2,
Camin Studentesc Nr.2,
Camera 110
Tel: +40 760 511 180
petrosani@americanexperience.ro
Tel: +40 232 213 636
suceava@americanexperience.ro
Strada Ursului 2-4, Etaj 2, Cam. 201
Tel: +40 756 133 837
arad@americanexperience.ro

Tel: +40 232 213 636
bacau@americanexperience.ro