American Experience

Afla povestile celor care s-au
intors din cea mai tare
experienta din studentia lor.

American Experience

Jobs

View all jobs

OCEAN CITY,15 Jun - 30 Sep

Tru by Hilton Ocean City

Room Attendant
Room Attendant
$14 / Hour

Clean guestrooms, hallways, lobbies, lounges, restrooms, corridors, elevators, stairways

Harwich Port,25 Jun - 30 Sep

Star Market

Grocery Store Clerk
Grocery Store Clerk
$13 / Hour

You will be placed in one of the following positions: Service Clerk/Cashier, Deli Clerk ,Bakery...

North Conway,25 Jun - 30 Sep

Dairy Queen - Mt. Washington Valley

Cashier, Ice Cream Server, Grill Cook
Cashier, Ice Cream Server, Grill Cook
$11 / Hour

Students will work in a busy ice cream/fast food company doing a variety of duties from...

 

TESTIMONIALE

Cu programele American Experience
zeci de mii de studenti din Romania
au trecut Oceanul spre cea mai tare
experienta din studentie.
Asa au numit-o ei.

Aici sunt cateva din povestile lor.
Sunny California
 

Stefania Sandulea

BRAȘOV - OCEAN CITY

Play
Stefania Sandulea
 

Karina Polk

TIMIȘOARA - NEW ENGLAND

Play
Karina Polk
 

Stefania Sanda

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Stefania Sanda
 

Izabela Sabau

CLUJ-NAPOCA - WISCONSIN DELLS

Play
Izabela Sabau
 

Cristina Stefan

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Cristina Stefan
 

Andra Ghilan

IAȘI - CODY, WYOMING

Play
Andra Ghilan
 

Tibor Ritner

ORADEA - OCEAN CITY

Play
Tibor Ritner
 

Iulian Radu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Iulian Radu
 

Steliana Cosareanu

BUCUREȘTI - OCEAN CITY

Play
Steliana Cosareanu

PROGRAME

Ar fi bine sa faci "browse" atent prin programele noastre, sau, in cazul in care le-ai vazut dar nu stii exact ce ti se potriveste, fa-ne o vizita si stai de vorba cu unul dintre reprezentantii nostri.

 

Sau, daca vrei, cu unul dintre cei care au fost si s-au intors "la fel, dar nu tocmai la fel".

Vara 2021

Work and Travel USA

 
Work and Travel USA
3 Luni

Tot anul 2021

Au Pair USA

 
Au Pair USA
12 Luni

CONTACT

Bucuresti

Piata Romana
Calea Dorobantilor Nr 10, Ap 4
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 21 212 20 01
bucuresti@americanexperience.ro

Targu Mures

Piata Bernady Gyorgy, nr.4
langa Cetate
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 754 052 966
mures@americanexperience.ro
 

Iasi

Aleea Veronica Micle 8
langa FEAA, dupa Teo's Cafe

Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 232 213 636
iasi@americanexperience.ro

Timisoara

Parcare Caminele 12-17
Complex Studentesc
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 733 070 030
timisoara@americanexperience.ro
 

Cluj-Napoca

Strada Piezisa Nr 19
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Pauza 01.00 PM - 02.00 PM
Tel: +40 264 595 456
info@americanexperience.ro

Craiova

Aries 1, bl ABCD, et 1 (CraiovaHub)
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 725 807 283
craiova@americanexperience.ro
 

Oradea

Universitatea din Oradea
Facultatea de Stiinte Economice, etaj 1, Sala E117
Lu-Vi 10.00 AM - 05.00 PM
Tel: +40 725 807 281
oradea@americanexperience.ro
Ne mai poti gasi si in alte orase.
Alege de mai jos orasul care te intereseaza.
  • Alte Orase
  • Galati
  • Petrosani
  • Suceava
  • Arad
  • Bacau
 
Tel: +40 232 213 636
galati@americanexperience.ro
Liga Studentilor Universitatea din Petrosani
Str.Universitatii Nr.2,
Camin Studentesc Nr.2,
Camera 110
Tel: +40 760 511 180
petrosani@americanexperience.ro
Tel: +40 232 213 636
suceava@americanexperience.ro
Strada Ursului 2-4, Etaj 2, Cam. 201
Tel: +40 756 133 837
arad@americanexperience.ro

Tel: +40 232 213 636
bacau@americanexperience.ro